Hocam bebegım doğduğunda mekonyum boyalı olduğu ıcın ılk günden

hocam bebegım doğduğunda mekonyum boyalı olduğu ıcın ılk günden yoğun bakıda antıbıyotık tedavısı aldı.benım merak ettıgım plt sonuçları ıyı ıken yukselmıs.ılk dğdugu gun yapılan kan tahlınınde wbc 27 plt ise 337.ıkıncı gun yapılan kan tahlınınde ıse wbc 17,plt ise 191 çıkmış.10 günlükken ise wbc 9 plt 389 çıkmış.bu durumda hıcbır doktor herhangı bır sıkıntı var demedı.4 aylıkken ıdrar yolu enfesıyonu cıktı idrarda fakat kanda wbc normal değerlerde ıken plt 710 çıkmış.yıne herhangı olumsuz bırsey soylenmedı plt ıle ılgılı.sonra ıdrar yolu enfeksıyonunu takıp amaçlı ıdrar ve kan verdık.plt 741 çıktı wbc ise 15 cıktı.boğazda nezle de vardı.doktora sorunca pltyı enfeksıyon olduğunda pltde yukselır dedı.benım merakım bu kanda enfeksıyon gözukmesede vucuttakı herhangı bır enfeksıyon bu pltyı yukseltırmı.yada Allah korusun kanse den suphelenebılınırmı?bebegım 5 aylık.bu plt degerlerınde sıkıntılı bır durum söz konuşumu acaba.çok teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Evet enfeksiyonlarda Plt değeri yükselebilir, bebeğinizde kansızlık varsa yükselebilir, bundan dolayı kanser düşüncesi içinde olmanız yanlıştır..