Hocam benim tat almayla ilgili sorunum var

hocam benim tat almayla ilgili sorunum var son 1 aydır yedigim yemeklerden ciddi bi tat alamıyorum mesela ilk lokmamda aldıysam sonraki hiç bi lokma tat vermiyo ne yedigimi anlayamıyorum sadece cok tatlı veya ekşiyse ekşi /tatlı ayrımı yapabiliyorum fakat ne yedigimi bilmiyorum sorun ne olabilir.?

Tahlil.com Cevabı : Kan değerlerine bakılması gerekldir, özellikle vitamin B12 değeriniz düşmüş olabilir, doktora başvurmanızı öneririz..