Hocam hbv dna pcr (vıral yuk) testi yaptırtım sonuç 400 640 IU/mL Negatif yazıyor bu orana göre hepatit var mı ve varsa biyopsi yaptırmalı mıyım?

Hocam hbv dna pcr (vıral yuk) testi yaptırtım sonuç 400 640 IU/mL Negatif yazıyor bu orana göre hepatit var mı ve varsa biyopsi yaptırmalı mıyım? Biyopsinin herhangi bir zararı var mı. Biyopsinin hastalığı tetiklediğini söyleyenler var bu doğru mu ? şimdiden değerlendirmeniz için tşk ededirm

Tahlil.com Cevabı : Diğer sonuçlarınızla birlikte değerlendirilmesi ve karaciğer ultrasonografinizin yapılması da gereklidir, gastroenteroloji uzmanına başvurmanızı öneririz..