Hocam hsatanede ELISA oldum bir de sağlık merkezinde kan testi oldum

Hocam hsatanede ELISA oldum bir de sağlık merkezinde kan testi oldum hormon adı altında yaptılar ama merkezde ELISA diye yapmadılar. Hastanedeki sonuçlar :ANTI HIV NEGATIV --- ANTI HCV NEGATIV ---- ANTI HBS 207.6 -- HBS AG 0.835 Sağlık merkz. sonuçlar: ANTI HBS 109.33 REAKTIVE - ANTI HIV NONREAC

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızda bir problem yok.

m************** :

HOCAM BENİM ANTI HBs 1O9,33 REACTIVE yazıyor BEN HEPATIT B HASTASI MIYIM ? onu anlayamadım. artık ben bunu taşıyor ve çocugum olursa bulaştırıcak falan mı oluyorum endir :( lütfen yardım edin

Cevap:

Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Bu iki nedene bağlı olabilir.1.Hepatit B aşısı olmuşsunuz önceden ve bu nedenle bağışıklığınız olmuş2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.  Her 2 durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.