Hocam merhaba adetimden sonra erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ikimizinde üstünde hiç bir şey yoktu?

Hocam merhaba adetimden sonra erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ikimizinde üstünde hiç bir şey yoktu arkadaşım vajinamın içine girdikten sonra üstüne boşaldı acaba hamilelik riskim var mıdır

Tahlil.com Cevabı : Bu tür ilişkilerde hamilelik olasılığı normal bir cinsel ilişkiye göre çok daha düşüktür.Burada bilinmesi gereken önemli nokta ise, sperm hücrelerinin vajinaya girme ihtimalinin bulunup bulunmadığıdır.Eğer böyle bir olasılıktan şüphe duyuyorsanız, en doğru davranış adet görülmesinde bir gecikme olmasının beklenmesidir.Beklenen adet tarihinde en az 7 günlük bir gecikmeyi takiben tedbir amaçlı da olsa gebelik testi yapılması uygun olacaktır.Konuya dair çok daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıda yer alan bilgileri dikkatle gözden geçirmenizi öneririz.        Hamilelik nasıl anlaşılır? Hangi durumlarda hamile kalınır?