Hocam merhaba şüpheli ilişkiden 9 ve 21 gün sonra doktor kontrolünde anti hiv 1/2 +p24 antijen testi yaptırdım

Hocam merhaba şüpheli ilişkiden 9 ve 21 gün sonra doktor kontrolünde anti hiv 1/2 +p24 antijen testi yaptırdım 9.gün sonucum 0,153 21.gün sonucum 0.190 doktor %95 negatif olduğunu söyledi ama ben rahatlamadım sizce normalmi sonucum

Tahlil.com Cevabı : Şüpheli ilişki sonrası HIV testini  erken yaptırmışsın. Bazı laboratuvarlar, HIV enfeksiyonu ile ilgili testleri kimi zaman  ilgili bir doktorun talebi olmadan para kazanmak uğruna erkenden yapabiliyorTahlil.com doktorları olarak önerimiz ise bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına danışmadan kendi başınıza test yaptırmamanız.Doktorunuz ilişkinizin durumu, riskiniz  ve ilişki sonrası uygun zamanı analiz ederek testlerinizi isteyecektir. Konuya dair aşağıda yer alan yazımızı dikkatle okumanızı öneriyoruz. HIV testleri ne zaman yapılmalıdır?