Hocam sprem tahlil sonucum

Hocam sprem tahlil sonucum volüm:4cc renk:sarı beyaz süre:30dk motolite15% sayı62 milyon progresyon%5(+2)%10(+1) morfolojikanaliz2% amorfbaşanomisi38% pinheadsprem7% uzunbaş7% boyunanomisi30%. Not: vitalite %72 Nomalmi değerler sayın hocam herhangi bi sıkıntı gözüküyormu şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Spermiogram Normal Değerleri:  Sperm Hacmi (Volüm) : 2 - 6.0 ml  pH: 7.2 - 8.0   Konsantrasyon: 20.000.000 milyon/ml den fazla olmalıdır   Total sperm sayısı: 40.000.000 dan fazla olmalıdır   Motilite ( Hareketlilik): Ejakulasyonu takiben 1 saat içinde spermlerin %50 veya daha fazlasının ileri progresyon ( hareket) göstermesi (a + b kategorisinde); veya %25 yada daha fazlasının hızlı (a kategorisinde) progresyon göstermesidir.  Morfoloji ( Spermlerin Şekli) : En az % 30 sperm normal morfolojide olmalıdır Kruger testinde ise bu oran en az % 14 ve üstü olmalıdır  Vitalite:Spermlerin (canlılığı ) : % 75 veya üzerinde canlı sperm bulunmalıdır  Viskosite ( kıvam) : Normal olmalıdır.Artmış olmamalıdır  Görünüm ve Renk: Meni normalde homojen, gri-opak olmalıdır  Mikroskopik muayene: Mikroskopik muayenede eritrosit görülmemlidir.Lökosit sayısı ve oranı da yüksek olmamalıdır. Yuvarlak hücre sayısı 5 milyondan az olmaldır.  Aglütinasyon: Normalde olmamalıdır.