HOMA-IR indeksi (İnsülin Rezistansı) 4,17 çıktı.Ayrıca Folat değeri de 3,79, sonuçlarımı yorumlar mısınız?

Merhaba sonuçlarımı yorumlar mısınız?rHOMA-IR indeksi (İnsülin Rezistansı) 4,17Folatt 3,79tNötrofil %t74,6rnMonosit %t3,1trnHemoglobin (Hb)t12,77r HbA1t0,41 HbA1ct5,12rDemir (serum)t46rne GFRt>90

Tahlil.com Cevabı : HOMA-IR indeksi değeriiz 4,17 çıkmış.Bu yüksek bir değer.Normalde 2,5 ve altı olması gerekiyor. İnsülün direnciniz olabilir.
Ayrıca Folat yani folik asit değeriniz düşük.Folik asit eksikliği bulgusu bu, bu yönde tedavi olamız gerekiyor.