İdrar mikroskobisinde bazı sahalardakıldıa 1-2 lökosit,7-8 mesane epiteli ve bol canlı bakteri görüldü

merhaba 25 yaşında 23 haftalık gebeyim rutin idrar tahlilimi yaptırdığımda herşey normal görülüyor renk vs. fakat idrar mikroskobisinde bazı sahalardakıldıa 1-2 lökosit,7-8 mesane epiteli ve bol canlı bakteri görüldü yazıyor anlamı nedir doktorum herşey normal dedi ama aklıma takıldı

Tahlil.com Cevabı : 1-2 lökosit önemli değil. İdrar tahlilinde bakteri iki nedenle bulunur. Ya enfeksiyon vardır , bu durumda idrarda lökosit olmasını bekleriz, ya da idrar verirken kirlenmiş yani kontaminasyon olmuş olabilir. Tavsiyemiz bir idrar kültürü yaptırmanız.