İdrar tahlili yüksek çıkan sonuçlarım: lökosit: 7-8 (olması gereken 5-6) Eritrosit 2-3 (olması gereken 1-2) Kan tahlili sonuçları

 Merhaba, idrar tahlili yüksek çıkan sonuçlarım: lökosit: 7-8 (olması gereken 5-6) Eritrosit 2-3 (olması gereken 1-2) Kan tahlili sonuçları : Wbc : 21.2 Gra%79.1 Gra#16.8 Bunun öncesinde 3 kutu antibiyotik içtim idrar tahlilinde çıkan lökosit bol olduğu için ve ultrason sonuçlarında sol pelvikasial ektazi olduğundan, kan tahlili yaptırmamıştım şimdiye kadar idrar kültürü de yapıldı ama sonuçta herhangi bakteri üremedi. Sizce enfeksiyon mudur. Ayrıntılı başka bir tahlil mi yaptırmam gerekiyor.

Tahlil.com Cevabı : Sadece bu sonuçlara bakarak idrar yollarında enfeksiyon olduğunu söylemek mümkün değil.Zaten lökosit sonucunuzda bol olarak nitelenemez.İdrar kültürü sonucu da temiz çıkmış.Bu durumda wbc yani lökosit yüksekliği başka bir enfeksiyondan kaynaklanıyor olabilir.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmanız yararlı olacaktır.