İdrar tahliline keton pozitif çıktı.

İdrar tahlili yaptrdm Renk Sarı,DansiteH1025, Reaksiyon asit , Şeker Negatif , Protein Negatif,  Ürobilin Negatifİ  Keton (++) Pozitif,  Urobilinojen:NormalMikroskopik İnceleme: Her sahada ender lökosit  ve epitel hücre görüldü.

Tahlil.com Cevabı :

İdrar tahlilinizde keton çıkmış. İdrarda keton görülmesi normal bir durum değildir. İdrarda keton yüksekliğinin nedenlerini birlikte inceleyelim:

1.Diyabet (Şeker Hastalığı)
2.Şeker hastalığına bağlı olarak kontolsüz kan şekerindeki yükseklikler
3.Eğer insülün tedavisi alıyor iseniz bu tedavinin aksaması, ilaçın yetersiz alımı
4.Dengesiz, yetersiz ve/veya  bilinçsiz beslenme ve buna bağlı olarak öğün atlanması
5.Gebelik süreci
6.Çeşitli enfeksiyonlara maruz kalma
7.Ağır yaralanmalar sonrası
8. Ağır egzersiz sonrası vücudun buna tepki vermesi
9.Aşırı alkol alınması
10.Aşısı kusma veya ishale bağlı dehidratasyon
11.Yüksek ateş ile seyreden durumlar.

Görüldüğü üzere birçok farklı nedenle idrarda keton yükselebilir.Bizim önerimiz en kısa sürede dahiliye, iç hastalıkları bölümünde muayene olmanız. Buna göre sizden farklı tahliller de istenebilir.