İdrar testımde lökosıt *0-5 arasında olması gerekırken benimki 8 çıktı.

İdrar testımde lökosıt *0-5 arasında olması gerekırken benimki 8 çıktı.Sabah kalkınca akıntı olmuş oluyor sarı beyaz renkte.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle akla idrar yollarında enfeksiyon geliyor. Bunun için ideal olan ise öncelikle idrar kültürü testi yapılıp varsa enfeksiyonu ortaya çıkarmak. Hemen ardından ise eğer bir enfeksiyona yol açan mikroorganizma bulunursa antibiyogram testi de yapıp ilgili enfeksiyona iyi gelen antibiyotiği bulup buna göre tedavi planlamak.
Bu arada yine gerek görülürse üretral akıntı ve prostat iltihabı olan prostatite yönelik de tahliller yapılabilir.
Bu konuda en doğru kararı muayenenizi yapacak bir üroloji uzmanı verecektir.