İdrarda gebelik testleri yapıldıktan kaç dakika sonra özelliğini kaybediyor?

 İdrarda gebelik testleri yapıldıktan kaç dakika sonra özelliğini kaybediyor? yani eğer yapıldıktan kullanma klavuzunda yazan süre geçtikten sonra ikinci çizgi çok ama çok hafif belirirse bu hamilelik işaretimidir ? kaç dk sonra testi önemsemememiz gerekli ?

Tahlil.com Cevabı : Gebelik tanısında kullanılan idrar testlerinin kullanım bilgilerinde testlerin prosedürü belirtilmekte, her ne kadar birbirlerine prensip olarak benzese de aralarında süre farkları olabilir değerlendirmek için. Ama kanda yapılan Beta HCG testi idrar testlerine göre çok daha duyarlı ve güvenilir bir testtir.