İki ay önce sürtünerek ilişki yaşamıştım ve ondan sonra adetim iki ayda da sadece bir gün geldi

 İki ay önce sürtünerek ilişki yaşamıştım ve ondan sonra adetim iki ayda da sadece bir gün geldi çok kısaydı ama adet tarihimden önce ilişkiden üç hafta sonra kanda gebelik testi yaptırdım negatifti. sizce yine de hamilelik ihtimali var mı ?

Tahlil.com Cevabı : Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

t*********** :

sürtünme yoluyla temizlenip 3-4 kez ilişkiye girdik. adet görme zamanına 12 gün falan oldugunu söyledi ve üstüne görme zamanıda ilişkiden 10 gün sonra oluyomuş. adet döneminde adet gördüğünü söylüyo.bende bi şüphe üstüne görme olaiblirmi? ikisininde zamanı aynı güne denk geliyo hamile olabilirmi?

Cevap:

Üstüne görme kadınlar tarafından sıklıkla  merak edilip araştırılan ancak çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Ne yazık ki bu konuda internet ortamında bir çok yanlış bilgi de bulunmaktadır.Öncelikle size şu konuyu belirtmeliyiz.Üstüne görme vajinal bir kanama olup nadiren görülen bir durumdur.Kadınlar arasında yerleşme kanaması olarak da bilinir. Üstüne görme gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedirÜstüne görmeyi adet kanaması ile ayırt etmek çok kolaydır.Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür.Böyle bir şüphe olduğunda kanamanın adet kanaması olup olmadığını anlamak için basit bir gebelik testi yapılması yeterlidir.Kanama adet kanamasıysa gebelik testi negatif, üstüne görme ise gebelik testi pozitif olacaktır.Ayrıca üstüne görme kanaması  normal adet kanamasından çok daha hafiftir, kanama miktarı azdır ve kanama daha  düzensizdir.Adet kanaması daha çok miktarda kanama ile seyretmektedir.  Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.Üstüne görme adet kanamasından nasıl ayırt edilir?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.