İlişkiden kaç gün sonra gebelik testi yaptırmalıyız?

Kız arkadaşım düzensiz regl oluyor ve korunmasız ilişkiye girdik, ilişkiden sonra ki 24 saat içerisinde ertesi gün hapı aldı ancak içimizin rahat etmesi açısından hamilelik testi de yapmak istiyoruz. Düzensiz regl olduğu için testi ne zaman yapacağımızı bilmiyoruz. İlişkiden kaç gün sonra test yapılır?

Tahlil.com Cevabı : İlişki sonrasında 10-12 gün içerisinde döllenme olması beklenir. Tahmini adet dönemini bir hafta geçtiği taktirde gebelik testi yaptırabilirsiniz.