İlişkiye girdiğimizden bugüne hamilelik belirtileri var. fakat bugün 22.si günü 15. gününde bhcg testi yaptım negatif çıktı ama belirtiler devam ediyor.

İlişkiye girdiğimizden bugüne hamilelik belirtileri var. fakat bugün 22.si günü 15. gününde bhcg testi yaptım negatif çıktı ama belirtiler devam ediyor. kan testi değerleri : 2gün 1 hafta :5-50 1-2 hafta:50-500 2-3 hafta 100-5000 3-4 hafta:500-10000 4-5 hafta:10000-50000 5-6 hafta:10000-100000

Tahlil.com Cevabı : Hamilelik belirtileri ile boş yere kafanızı yormayın.Gereksiz yere vakit kaybetmeyin.Hamilelik eğer belirtilere bakarak teşhis edilseydi gebelik testine gerek kalmazdı.Hamilelik şüpheniz var ise ve daha önemlisi beklenen adetinizde en az 1 haftalık bir gecikme varsa idrarla bir gebelik testi yapın veya bir sağlık kuruluşuna başvurup Kanda Beta HCG testi yaptırın.Sonuçlarınız negatif ise de gebelik yoktur bu kadar basit.

g********** :

Adet tarihime üç gün kala idrarda test yaptım pozitif çıktı. aynı gün kan testi yaptım ve b hcg 700 çıktı sizce yüksek bi değer değil mi? haftalık hcg değerlerine bakınca en yüksekten daha yüksek bi değer. bunun nedeni ne olabilir acaba?

Cevap:

Tahlil sonrası kanda Beta HCG değeriniz gebelik bulgusu. Ancak  kesin hamile olduğunuzu ortaya koymak için ultrason muayenesi ve bu muayene sonrası da gebelik kesesinin ultrasonda gözükmesini de  beklemek gerekiyor.Bu süre zarfında ayrıca  Beta HCG değerlerinizde periyodik bir yükselme olmasını da beklemeliyiz.Size Tahlil.com olarak önerimiz ise, bu aşamada doktorunuza  kontrollerinizi sürdürün. İlerleyen  günlerde gebeliğinizin seyrini araştırmak için yapılacak ultrason muayenesi ve Beta hcg tahlillerin sonuçlarını bekleyin.Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür?http://tahlil.com/gebelikte-kese-ne-zaman-ultrasonda-gorulurKimyasal gebelik nedir?http://tahlil.com/biyokimyasal-gebelik-kimyasal-gebelik-nedir-nasil-anlasilirGebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?http://tahlil.com/beta-hcg-testigebelik-tanisinda-yorumlanmasi

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

m*********** :

15-20 gün önce kapalı kıl dönmesinden ameliyat oldum yaramda biraz akıntı ve ağrı var normal mi yoksa hastaneye bir daha gitmem gerekir mi ?

Cevap:

Ameliyat sonrası bir süre benzer şikayetleriniz olabilir.Doktorunuzun ameliyat sonrası belirtiği önerilere uyunuz.Şikayetleriniz devam ederse ameliyatınızı yapan genel cerrahi uzmanına başvurunuz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.