İlk Tahlilimde TSH değerim : 4.49 çıktı. ( referans ağırlığı 0.7 - 3.4 .) ikinci tahlilimde TSH Değerim : 4.11 Çıktı . ( referans ağırlığı 0.7- 3.4 ). Neden?

İlk Tahlilimde TSH değerim : 4.49 çıktı. ( referans ağırlığı 0.7 - 3.4 .) ikinci tahlilimde TSH Değerim : 4.11 Çıktı . ( referans ağırlığı 0.7- 3.4 ) Ve LYM% : 54.6 Çıktı. ( Referans Ağırlığı 15 - 50 ) Boynumun Sol Alt Tarafında ( Kulağa Yakın Bölgede ) Şişlik Var. Neden Ne Olabilir ?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle muayene bulgularınız daha önemlidir, ayrıca T3 v3 T4 değerleriniz çalışılmalı ve ultrasonografi ile inceleme yapılmalıdır..

s*************** :

11 haftalık gebeyim eutrohyx 25 mg kullanıyorum tsh sonucum:1.1 (0,27-4,2) çıktı.acaba ilacımı kullanmaya devam etmelımiyim.gebelik öncesindede eutrohxy 25 mg kullanıyordum.

Cevap:

TSH değeriniz gebelik için gayet normal. Bunun 2,5 hatta 2 nin altında olması ideal. Bu konuda sitemiz yazarlarından Endokrinoloji uzmanı Doç.Dr.Mustafa Cesur'un ilgili yazısı aşağıda ve detaylı bilgiler bulunmakta.Okumanızı öneririz.Doktorunuzun önerileri doğrultusunda tedavinizi sürdürünüz.Gebelik ve Tiroid Hastalıkları ve Tiroid Testlerinin YorumlanmasıTSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.