İyi günler ben test yaptırdım TSH * 4.69 Anti TPO * 287.3

İyi günler ben test yaptırdım   TSH * 4.69   Anti TPO * 287.3 Serbest T4 1.21 çıktı bende otroks 75 mg kullanıyorum ve hamile kalmak için 1 senedir uğraşıyorum ve kalamiyorum genelde tsh 5.75 çıkıyordu neler yapmam lazim

Tahlil.com Cevabı : Tiroid testlerinizi inceledik.Sonuçlarınız normal değil.Otoimmün bir tiroid bezi hastalığınız olabilir.Hashimato ilk akla gelen.Endokrinoloji bölümüne muayene ve kesin tanı için başvurunuz.