İyi günler ben tüp bebek tedavisi yaptım 2 blastokist yumurta transferi yaptık 12 gün sonra bhcg 91 çıktı doktor hamilesin dedi 14 gün 142 çıktı Bizi iki hafta

İyi günler ben tüp bebek tedavisi yaptım 2 blastokist yumurta transferi yaptık 12 gün sonra bhcg 91 çıktı doktor hamilesin dedi 14 gün 142 çıktıBizi iki hafta sonra ultrasona çağırdı ne anlama geliyor bu?

Tahlil.com Cevabı : Yazmış olduğunuz son bhcg değerine göre 4 haftalık hamile olduğunuz söylenebilir.Doktorunuzun sizi ultrason muayenesi için çağırması çok normal.Şu anda ultrason muayenesinde kese görülmez bu yüzden 2 hafta sonrası için kontrole çağırmıştır.Gebeliğin kesin olarak varlığı,sağlıklı bir gebelik olup olmadığı ultrason muayenesinde kesenin görülmesi ile anlaşılır.Ancak bu süreç içerisinde herhangi  bir şikayetiniz olması durumunda kontrol tarihinin beklemeden doktorunuza başvurunuz.
Gebelik haftanızı sitemizde bulunan gebematiği kullanarak hesaplamak için tıklayın:http://tahlil.com/gebelik-suphesi-olanlar-icin-gebematik