İyi günler hocam ben 6 aylık evliyim. İlk ay yasmin kullandım ve düğün den bir ay önce yani 2 kutu sonra korunmasız ilişkimiz oldu 5 aydır korunmuyoruz adetim ç

İyi günler hocam ben 6 aylık evliyim. İlk ay yasmin kullandım ve düğün den bir ay önce yani 2 kutu sonra korunmasız ilişkimiz oldu 5 aydır korunmuyoruz adetim çok düzenli hiç günlerim şaşmıyor ve hala gebe kalamadım siz ne öneriyorsunuz ne yapmam lazım doktora gitmeli miyim nasıl gebe kalırım sağ yumurtalık 2.5 cm kist çıktı bu engel midir lütfen yardım edin çok istiyoruz yaşım 21 eşimin 24

Tahlil.com Cevabı : Çikolata kisti gibi bazı kistler gebeliğe engel teşkil edebilmektedir. Bu sebepten bir kadın doğum doktoruna muayene olarak kistin büyüyüp büyümediğini gebeliğe engel bir kist türü olup olmadığını öğrenmenizde fayda var. Ayrıca hamile kalmanıza mani başka bir durum olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.