İyi günler hocam. Evde parmakla alınan kan ile cihazda şeker ölçümü yaptım.Sonuç:214 çıktı(tok). Ne yapmam gerekir? Boy:1,63 CM-92 KG -31 YAS

İyi  günler hocam.Evde parmakla alınan kan ile cihazda şeker ölçümü yaptım.Sonuç:214 çıktı(tok). Ne yapmam gerekir? Boy:1,63 CM-92 KG -31 YAS

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuz yüksek çıkmış ancak bu bu şekilde yapılan kan şekeri ölçümü ile şeker hastalığı tanısı koyulamaz.Bu yüzden bir dahiliye veya endokrinoloji bölümüne muayene olarak ileri tetkikler yaptırmanızda fayda var.Şeker hastalığı yönünden risk altında olabilirsiniz.