Jack 2 testi hangi hastalıklardan süphelenildiğinde yapılır? Negatif olması sonucun ne demektir?

 Jack 2 testi hangi hastalıklardan süphelenildiğinde yapılır?negatif olması sonucun ne demektir?

Tahlil.com Cevabı : Jak 2 testi ile ilgili aşağıda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Jack 2 testi nedir?

Negatif olması, bu yönde bir sorun olmadığını gösterir.

K*********** :

Jak2 geni v617f mutasyonu 0,125 oranında pozitif çıktı.bu çok riskli bir hastalık mı ? Hastalığın adı nedir?

Cevap:

Jak 2 bir genetik incelemelerde doktorların istediği bir tahlildir.Mutasyon analizinde tercih ediliri.Polisitemi Vera, Myelofibrozis,Esansiyel Trombositemi gibi hastalıkların tanısında kullanılır.Genetik laboratuvarlarında yapılır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.