Kan değerlerimde hdl-c 26 normal değer 40_60mg ldl-c 91 normal değer 100-129 çıktı

merhaba ismim murat yaşım 24 aile hekimine halsizlik şüphesiyle gittiğimde doktor bana kan tahlili yaptırdı kan değerlerimde hdl-c 26 normal değer 40_60mg ldl-c 91 normal değer 100-129 çıktı fakat doktor hiçbirşey söylemedi bu sonuçlar normal mi?

Tahlil.com Cevabı : LDL ve HDL total kolesterolle birlikte değerlendiren değerlerdir. Tek başına bu değerlerde herhangi bir anormallik görünmüyor.