LDL düşerken HDL de düşmüş normal mi ?

Selamlar Bundan 1 ay önce yaptıdığım tahlile göre bugün öıkan sonuçlar :kolesterol iken 301 bugün 252, LDL 202.6 iken bugün 172.2, HDL 47 iken bugün 42 çıktı.1 aydır 45 dk. tempolu ve her gün yürüdüm ve gıdalarıma cok dıkkat ettım. LDL düşerken HDL de düşmüş normalmi ? Şimdiden teşekkurler

Tahlil.com Cevabı : Değerlerinizin düşmesi iyi bir gelişme. HDL'nin düşmesi çok önemli değil. Gıdalarınıza dikkat etmeye ve spora devam etmenizde fayda var.