Kan sayımı tahlilinde wbc 3,9 çoktı.Düşük diye beni korkuttular.wbc düşüklüğü önemli midir?

Tahlil.com Cevabı : WBC düşüklüğü sağlık açısından sorunlar yaratabilmekte ve bazı ciddi hastalıkların habercisi olabilmekle birlikte sizin değeriniz aşırı da düşük değil.4 ve altı değerler wbc için düşük kabul edilir.Siznki de çok az düşük.İçiniz rahat olsun diye 1 hafta sonra tekrar yaptırabilirsiniz tahlili.