WBC düşüklüğü mü, WBC yüksekliği mi tehlikelidir?

Hemogram kan tahlilinde wbc yüksek olduğu zaman fazla korkulacak bişey yok ama düşük olduğu zaman ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir mi.Bu konu hakkında görüşünüzü öğrenmek istiyorum.

Tahlil.com Cevabı :  WBC yani lökosit değeri için önemli olan sonucun normal değerler içinde olmasıdır.Bunun dışında hastalığın cinsine göre wbc düşüklüğü de yüksekliği de yeri gelince korkulacak tablolara yol açabilir.Burada bilinmesi gereken ise normal değerlerin altında veya üstünde çıkan sonuçların normal değerlerin alt ve üst sınırlarına göre çok daha düşük veya yüksek çıktığı durumlar tehlikeli olarak kabul edilmektedir.