Kan tahlili sonuçlarına göre arkadaşım elenir mi sağlık kurulundan.Anti EHIV 0.09 / HBs Ag 3.94 / Antı HBs 0.44 / Antı HCV 0.12 hepatit b ile ilgili

Arkadaslar acilll saglıga gırdı arkadasım sonucu bu çıkmış elenır mı Anti EHIV 0.09 / HBs Ag 3.94 / Antı HBs 0.44 / Antı HCV 0.12 hepatit b ile ilgili

Tahlil.com Cevabı :

Arkadaşınızın sonucunu değerlendirdik. Hepatit B enfeksiyonu yönünden HBS Ag testi pozitif çıkmış.Enfeksiyonu yeni geçiriyor olabilirsiniz veya taşıyıcı da olabilir.
Elenmesini gerektiren bir durum değil bu bizim görüşümüze göre.
Ama bu konuda yetkili otoriteler söz sahibidir.
Bu durumda ilave testlere de gerek olacaktır.

Hepatit testlerinin değerlendirilmesi ve yorumu hakkında aşağıdaki yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu konuda sorulmuş benzer sorular ve cevapları da görebilirsiniz...

Hepatit testleri nedir ve nasıl yorumlanır?