Kan tahlili ve idrar tahlili yaptırdım sonuçları aşağıda fakat sonuçlarımı açıklayan doktor beni tatmin edici olmadı.

Merhabalar,kan tahlili ve idrar tahlili yaptırdım sonuçları aşağıda belirttim.Fakat sonuçlarımı açıklayan doktor beni tatmin edici bişey söylmedi. Dün gece sürekli midem bulandı ve sürekli kusma oldu.Ayrıca çok ateşlendim.İshal durumu söz konusu değil aksine tuvalete çıkamıyorum.Sonuçlarımı açıklayan doktor sadece iğne yaptırdı ve hiç bir etkisi olmadı. Yarın ygs sınavım şuan halen midem bulanıyor ve kendimi çok halsiz hissediyorum.Hiç bişey yiyemiyorum. Öneriniz bekliyorum.hemogram testi:WBC12.3 RBC 4.34HGB 13.6HCT 40.7MCV 93.6MCH31.3MCHC33.4PLT183LY%9.1LY#1.1MPY36.1PDW11.3NE%87.4MO%3.5NE#10.8MO#04-------------------------------------idrar testi:SG 1.ozoPRO negatifERY +++PH 7.5LEU negatifNİT negatifGLU negatifKET negatifUBG normBİL negatif

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonuçlarınızda wbc yüksekliği gözüküyor.Bir enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz.Ama daha önemlisi idrar tahlilinizde eritrosit 3+ çıkmış.Kum döküyor veya taş düşürüyor da olabilirsiniz.Bu arada idrar yolu iltihabı ihtimaliniz de var.Kusma sebebiniz besin zehirlenmesine de bağlı olabilir.Yarın sınav olduğu da düşünülürse bulantınızın önlenmesi için bir doktora tekrar muayene olabilirsiniz.Bulantıya iyi gelen ilaçlar önerebilir size veya ilave tahliller isteyebilir.Sınavınızda da başarılar.