.Kan tahlillerimde karaciğer fonksiyonlarında yüksek değerler çıkmıştı.

Merhabalar sorumu yorumlamıştınız.Kan tahlillerimde karaciğer fonksiyonlarında yüksek değerler çıkmıştı.Yorumunuzda alkol kullananlarda ve kilolu olanlarda bu gibi sonuçların olabilceğini söylemiştinizFakat ben alkol kullanmıyorum boyun 1.56 kilom 52 ve 20 yaşındayım.Başka ne gibi nedenler olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Gastroenteroloji veya dahiliye bölümüne başvurun.Muayene sonrası neden daha iyi anlaşılabilir.Ultrason muayenesi detaylı bilgi verebilir.

N******** :

Merhabalar benim kan degerlerimdeki sıkıntılar asagıdakı gıbıdır. Yorumlarınız ve onerılerınız nedir?? Tsk RBC 6,5 HCT 51,9 MCV 79,9 MCH 26,2 MPV 10,6 ve HDL 29

Cevap:

Kan fazlalığı var, değerler yüksek.Sigara içenlerde ve yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda bu olabilir.Bir dahiliye uzmanına danışabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.