Kan testi uygulaması yapıldı. Genel olarak değerlerin iyi olduğunu söyleyen doktor, tahlilde HBsAg isimli testin karşısında POZİTİF veya NEGATİF yerine 5.74?

Sayın Hocam, Sağlık ocağında kan testi uygulaması yapıldı. Genel olarak değerlerin iyi olduğunu söyleyen DOKTOR, tahlilde HBsAg isimli testin karşısında POZİTİF veya NEGATİF yerine 5.74 yazdığını görünce bir yorum yapamadı. REFERANS aralığı hakkında fikir söyleyemedi. Tekrar bir test önerdi. Sizin yorumunuzu merak ediyorum. Kafamda gerçekten çok soru işareti var yardımcı olursanız sevinirim.Test İSMİ SONUCU BİRİMİ REFERANS ARALIĞI HBsAg 5.74 S/COBu sonuçlar ne anlama geliyor acaba?

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen pozitif sonucunuz.Yine de tekrar ettirmeniz uygun olabili.r