Kan tetkikimde wbc 34 bin rbc4,8 ne olabilir kültürde ureme olmamasi ne anlama gelir hocam

Mikroskopik idrar incelememde wbc 125 rbc 18 nitrit negatif kültürde üreme yok.15 gün once böbrek taşım alinamamis ve kateter yerleştirildi.son 3 gündür atesim ve mide bulantım var kan tetkikimde wbc 34 bin rbc4,8 ne olabilir kültürde ureme olmamasi ne anlama gelir hocam

Tahlil.com Cevabı :  WBC yani lökosit yüksekliği durumunda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.WBC yüksekliğine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliğihttp://tahlil.com/lokosit-wbc-nedir-lokosit-yuksekligi-ve-lokosit-dusuklugu