Kan uyuşmazlığı yani rh uyuşmazlığımız var mı?

26 yaşında erkeğim ,eşım A RH pozıtıf ve ben 0 RH pozıtıfim.Acaba kan uyuşmazlığımız var mı?

Tahlil.com Cevabı : Kan uyuşmazlığı için Rh larınızda uyumsuzluk olması lazım.Örnek vermem gerekirse,Erkeğin rh +, kadının ise rh – olması lazım.Sizde böyle bir sorun yok.Aşağıda bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.KAN UYUŞMAZLIĞI NEDİR?