Oğlum 6 yaşında.WBC değeri 16500.Sizce yaşına göre yüksek mi?

Oğlum 6 yaşında.Kan sayımında WBC değeri 16500.Sizce yaşına göre yüksek mi?

Tahlil.com Cevabı : Oğlunuzun wbc yani lökosit değeri yüksek.13.500 ve üstü olan değerler yaşına göre yüksek kabul edilir.Bakteriyel bir enfeksiyon geçiriyor olabilir.İdrar yollarında bir iltihap veya bakteriyel bir enterit de olabilir.WBC yüksekliğini araştırmak için ilave tahliller yapılması gerekli.