Karaciğer enzimlerim yüksek mi yağlan ma varmı

merhaba karaciğer enzimleri ile ilgili bir tahlil yaptırdım ve sonuçlarında 2 tanesi gözüme takıldı FERRİTTİN 404.4 HGB17.17 çıktı bununla alakalı yardımlarınızı rica ederim. karaciğer enzimlerim yüksek mi yağlan ma varmı kilom 86 38 yaşında bayım.

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer yağlanması tanısı için ultrasonografi ile inceleme gereklidir, gastroenterolojiye başvurmanızı öneririz. Ferritin depo demiridir, ancak enfeksiyonlarda da yükselebilir, Hgb değeriniz yüksekliği için hematolojiye başvurmanızı öneririz..