?Kardeşim yeni evlendi eşi hepatit B taşıyıcısıymış.Aynı ortamdayız çocuklarıma geçer mi

Kardeşim yeni evlendi eşi hepatit B taşıyıcısıymış,bir şekilde aynı ortamları paylaşacağımız için çocuklarımız ve kendimiz için endişeliyiz,ancak çocuklarımız 4 ve 9 yaşındalar,onlar doğduklarında hepatit aşısı olmuşlardı,acaba yine aşılanmalımıyız?

Tahlil.com Cevabı :

Hastalık aktif olmadığı sürece tehdit teşkil etmez, tedirgin olmanıza gerek yok ancak; ilerisi için aşılarınızı kontrol etmenizde fayda vardır.