Karyotip arkadanizi bir genetik testi midir.Karyotip arkadanizi ne amaçla yapılır?

Karyotip analizi bir genetik testi midir?Karyotip analizi ne amaçla yapılır?

Tahlil.com Cevabı : ilişki kromozom düzensizliklerinde ve ilişkiüel gelişme kusurlarında karyotip analizleri büyük önem taşımaktadır.Bir başka deyişle cinsiyet gelişim bozukluğu şüphesinde önemli yeri olan genetik testlerdir.
Bu genetik tahliller alanında ruhsatlandırılmış genetik laboratuvarlarında yapılmaktadır.