Kaşıntı ve kızarıklık şikayetiyle doktora gittim prick testinde hemen hemen herşeye karşı alerjim çıktı ancak total ige seviyesi 65,3 çıktı?

kaşıntı ve kızarıklık şikayetiyle doktora gittim prick testinde hemen hemen herşeye karşı alerjim çıktı ancak total ige seviyesi 65,3 çıktı referans değerleri 0-87 bu da benim kafamı karıştırdı. başka bir cildiye uzmanına gittiğimde ise dermagrafizm hastalığım olduğu ve prick testinin yanıltıcı olabileceğini söyledi. total ige seviyesine göre alerjim olabilirmi çünkü kızarık ve kaşıntılar geçmedi.

Tahlil.com Cevabı : Total IGE testiniz normal,ancak doktorunuz gerek görürse ilave alerji testleri isteyebilir