Kızım 16 yaşında 160 cm boy ve 65 kiloda glukoz açlık 94, kolestrol 198.Ne yapmalıyız?

Kızım 16 yaşında 160 cm boy ve 65 kiloda glukoz açlık 94, kolestrol 198. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Kızınızın tahlil sonuçları normal , kilo fazlalığı da aşırı değil, ancak bu konu sizi rahatsız ediyorsa  tedbiren bir çocuk  endokrinoloji uzmanına götürmenizde yarar var.İlace tahliller de isteyebilir.Kızınızın düzenli spor yapması da kilo vermede mutlaka işe yarayacaktır.