kızım geçen hafta grip enfeksiyon geçirdi,

kızım geçen hafta grip enfeksiyon geçirdi, doktor antibiyotik ve grip enf. ateş düşürücü verdi.1hafta kullandık ant. bitirdik.4 gün sonra 17aylık kızım yine ateş, burun akıntısı öksürük başladı. ve 38C aşağı ateşi düşmedi. tekrar farklı doktora gittik bir hafta antbytk kullandığımızı söylememe rağmen yine aynı antibiyotiği verdi.diş çıkar ma döneminde arka alt diş etleri şiş gibi duruyor.birde ateş ölçer uzaktan alnından okumalı aldık, acaba iç ateşi için kulaktan olandanmı alsaydık bilgi verirmisiniz. kan tahlili sonuçlarında 3 tanesi dikkatimi çekti?wbc: h 14,5gran:h 8,4hct:l 33,9değerli yorumlarınızı bekliyorum

Tahlil.com Cevabı : Şu konunun altını çizmek istiyorum.Gribin tedavisi antibiyotikle olmaz.Yani eğer kızınızda grip engeksiyonu tanısı varsa, antibiyotik faydalı olmaz.Ateş ölçerlerin son zamanlarda farklı modeleri de çıktı.Önemli olan iyi bir marka olması, farklı yöntemlerle ateş ölçülebiliyor