Kızım idrarını yaptıktan 5-10 dk sonra birkaç damla kaçırıyor ne yapmalıyız?

5 yaşında bir kızım var geçtiğimiz ay boğaz enfeksiyonu geçirdi antibiyotik ve 3 adet devapen 800 iğne yaptırdık fakat 10-15 gündür altını ıslatma gibi rahatsızlığı olmadığı halde 1-2 günde bir idrarını yaptıktan 5-10 dk sonra birkaç damal kaçırıyor enfeksiyon olabileceği düşüncesiyle idrar kültürü yaptırdım sonucunda her sahada bol lökosit,1-2 lökosit kümesi ve 2-3 epitel görüldü yazıyor idrar kültürüde yaptıracağım kullanacağım antibiyotik hangi doğrultuda olmalı ve hangi doktora gitmem uygun olur?

Tahlil.com Cevabı :

Bir çocuk doktoruna gidebilirsiniz.İDRAR kültüründe eğer bir üreyen mikrop varsa,bu ve bun aiyi gelen antibiyotikler de ortaya çıkar.Bu testi yaptırmalısınız.