Kızımın idrar kültürü sonocu olacak sonuç:E.coli 10^5 yazıyor ne demek?

enim sorum kızımın idrar kültürü sonocu olacak sonuç:E.coli 10^5 yazıyor ne demek?sebeleri ne olabilir?nasıl tedavi edilebilir?bebeklerde ne gibi belirti gösterir?kızım 1 yaşında.tşk ederim.

Tahlil.com Cevabı : İdrar yolu enfeksiyonu var, kültür antibiyogram sonucuna göre tedavi verilmelidir, çocuklarda hiçbir belirti olmayabilir, ateş, huysuzluk, vb belirtiler olabilir, ancak tedavi bittikten sonra yeniden idrar tetkiki yapılıp temizlendiği görülmelidir..