Kızımın PLT testi 120. Panik olduk, korkulacak bir şey var mı hocam?

 Kızım 11 yaşında plt si 120 yani düşük lütfen açıklarmısınız buratsızlık nedir nasıltedavi edilir pazartesi tekrar yaptıracam kanı biraz zor alındı doktor oyüzden olabilir düşüklük dedi yükseltmek için neyapmam lazım teşekkür ler

Tahlil.com Cevabı : Kızınızın plt değeri 120 olduğuna göre çok da endişelenecek bir durum yok.PLT değeri 100'ün altına inmedikçe sorun olmaz.