PLT testi yüksek çıkmış.Yorumunuz nedir?

PLT ve CRP  testi yüksek çıkmış.Yorumunuz nedir?    PLT    533.0        10^3/UL    H(150 - 400) CRP    6.3        mg/L    H(0 - 5)

Tahlil.com Cevabı : PLT yani trombosit değeri yüksek.Bu normal değil. PLT testi hakkında bilgi almak ve hangi durumlarda yüksek çıktığını çğrenmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayınız.Bir hematoloji uzmanına da danışmanızda yarar var.PLT Testi ve yüksekliğiCRP yüksekliğine dair detaylı bilgiyi sitemizin arama motorundan bulabilirsiniz.Aşırı bir yükseklik yok, enfeksiyon ve romatizmal durumlarda olabilir.