Kızımıza kan tahlili yaptırdık değerleri şu şekildedir sonuçları bize yorumlarmısınız

 Kızımıza kan tahlili yaptırdık değerleri şu şekildedir sonuçları bize yorumlarmısınız demir: 48 seritin:36,75 rdw:18,4 lym:4,37 mch:19,6 mcv:59,5 hgb:11,7 hct:35,6

Tahlil.com Cevabı : Kızınızın kan tahlil sonuçlarında anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulgularıvar, Kansızlık araştırılması amacıyla  ilave tahliller de  yapılmalı.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları