Kızlık zarım mı yırtıldı? Vajinam mi tahriş oldu? Hamile kalma ihtimalim var mı?

Merhaba. Erkek arkadaşımla 2 gün sürtünmeli ilişki yaşadık. Bakireyim. İlişkinin bazı kısımlarında o tamamen Çıplaktı.ancak benim üzerimde çamaşır ve şort vardı, geri kalan kısımda üzerimizde kıyafet vardi. ikimizin de zevk suyu vardı. 2. Gece uzun süre sürtünme oldu ancak boşalma olmadı. Ayrıca her seferinde çamaşımın içine ped de takmıştım. 3.günün sabahında ise sadece kucakta öpüşme ve sürtünme oldu ancak kıyafetliydik. Bundan 1- 2 saat geçtikten sonra tuvalete gittiğimde ufak kırmızı ve biraz katılaşmış kan gördüm. Daha sonra kanama olmadı. Panikledim ve ertesi gün hapı içtim( josei). Gelen kanin nedenini anlayamadık ve korktuk. Regl olmama daha iki hafta var. Gelen kanin kızlık zarinin yırtılması, vajinanin tahris olmasi gibi nedenlerden mi kaynaklandığını merak ediyoruz. Daha önce de sürtünmeli ilişki yaşadık ancak hep pantolon vardı. İlk defa bir kanama oldu. Kızlık zarım mı yırtıldı? Vajinam mi tahriş oldu? Hamile kalma ihtimalim var mı? İkimiz de çok korkuyoruz ve stresliyiz regl olmamı bekliyoruz.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Belirttiğiniz şekilde bir ilişki ile sizin üzerinizde çamaşır, pet ve kıyafet varken hamilelik mümkün değildir. Kaldı ki, siz yine de tedbiren ertesi gün hapı almışsınız. Bu haplarında koruyuculuk oranı ilk gün alındığında % 98 lere varan bir orandadır.
Ancak iki günlük bir ilişki yaşamanız ve bu süreçte özellikle ikinci gece uzun süren bir sürtünme olması sebebiyle kızlık zarınızın zedelenmesi ve/veya yırtılması söz konusu olabilir. Vajina tahrişi söz konusu değildir zira zaten vajinaya erkeğin cinsel organı girmeden veya tahriş etmeden önce kızlık zarı vardır. Daha önce de belirttiğim gibi kızlık zarının zedelenmiş ve yırtılmış olabilir. Bu da kesin olarak ancak jinekolojik muayene ile bir kadın doğum doktoru tarafından anlaşılabilir.

Sonuç olarak sorduğunuz sorulara özetle verdiğimiz cevaplar:

Kızlık zarım mı yırtıldı?
Evet bu ihtimal dahilinde ancak kesin bilgi muayene sonrası anlaşılır.

Vajinam mi tahriş oldu?
Vajinanın tahriş olması için kızlık zarının da yırtılması gerekir. Ancak kızlık zarından önce vajina ağzında tahriş olabilir. Her ne kadar düşük bir olasılık da olsa bu da ancak muayene ile anlaşılır.

Hamile kalma ihtimalim var mı?
Belirtiğiniz ilişki türü ve ardından ertesi gün hapı almış olmanız sebebiyle hamile kalma ihtimalinizin olmadığını düşünüyoruz. Ancak beklenen adet tarihinizde en az 10 günlük bir gecikme olursa tedbiren de olsa idrarda gebelik testi yaptırabilirsiniz.