KKKA bulaşmasi için kenenin kan emmesi mi gerekiyor ?

KKKA  bulaşmasi için kenenin kan emmesi mi gerekiyor yani keneye el ile temasla bulasabilen bir hastalik mi? Kene oldugunu dusundugum bir bocek öldürdüm yerdeydi ve taşla ezdim bir sitede el ile temastan da kacinmak gerek diyordu.tes yaptirmali miyim?

Tahlil.com Cevabı :

Belirtiğiniz şekilde bir durumdan bulaş mümkün görülmüyor.Sonuç olarak cildinize temas etmemiş, kaldı ki şüpheli haşeratın da ne olduğu konusunda kesin bir bilgi yok.