Kolesterol/HDL Kolesterol:5 çıktı.Değer yüksek gözüküyor.Bu ne anlama geliyor.

Benim kafama takılan kolesterol oranları normal olmasına rağmen Kolesterol/hdl kolesterol :5 h Yüksek gözüküyor.Demir/demir bağlama kapasitesi:392 h Yüksek olmasına rağmen Demir (fe):33 L Düşük gözüküyor. Mchc%:36,1 yüksek olmasına rağmen h yazılmamış ve Mpv%:10,3 h Yüksek gözüküyor. bu değerler neyi gösteriyor.

Tahlil.com Cevabı : HDL kolesterol yüksek olması istenen bir kolesteroldür.İyi huylu kolesterol olarak da bilinir.Sonucunuz farklı bir şekilde raporlanmış.Kolesterolün,iyi huylu olan kolesterole oranının yüksek olarak ifade edilmesi,sizin yüksek olması gereken HDL kolesterolünüzün düşük olduğunu gösteriyor.Ayrıca kötü huylu kollesterol olarak da bilinen ve düşük olmasını beklediğimiz LDL testiniz de yüksek.Ancak sonuç farklı bir formatta rapor edildiğinden bu konuda testin çalışıldığı laboratuvar sorumlularıyla da görüşmeniz yararlı olabilir.Diğer sonuçlarınızı da çok detaylı yazdığınızdan hepsini buraya koyamadık.Genel olarak sonuçlarınızda bir problem gözlenmiyor.