Konuyu kapatabilir miyim? HIV testlerim negatif.

Merhaba ben ilişkiden 48 gün sonra sağlık ocağında anti hiv kemiluminesans veya benzeri 0,163 NEGATİF, 353 gün sonra ise TÜRKAK tarafından akredite edilmiş özel bir laboratuvarda Anti Hiv 1&2 + P24 Antijeni testi oldum. Sonuç 0,193 NEGATİF. Bu test hakkında bilgi verir misiniz, bu test güvenilir midir? Sürekli belirti gösteriyor gibiyim konuyu kapatmalı mıyım? Hep Hiv taşıdığımı düşünüyorum.

Tahlil.com Cevabı :

HIV şle ilgili tahlil  sonuçlarınız normal.İçiniz rahat olsun.
HIV korkusu, paranoyası  veya endişesi yaşayanlara Tahlil.com doktorları olarak önerimiz ise; testlerini kendi başlarına değil de  bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurarak ve onun tavsiyesi ile testlerini yaptırmaları olacaktır.

HIV endişesine dair olarak konuyu kapatabilirsiniz.

Ayrıca geçmeyen bir  HIV korkunuz var ve  bu konuyu kafanızdan hiç atamıyorsanız aşağıdaki HIV korkusuna dair yazımızı okumanızı öneriyoruz.
Bu yazımızı dikkatle okuyup bu konudaki uyarılarımızı dikkate almanız faydanıza olacaktır.

HIV korkusu nedir?