Kuduz aşısıyla kuduz profilaksisi aynı şeymidir. ben 5 doz kuduz aşısı olduktan sonra hiv testi yaptırdım ve negatif geldi.

Öncelikle saygılar. Kuduz aşısıyla kuduz profilaksisi aynı şeymidir. ben 5 doz kuduz aşısı olduktan sonra hiv testi yaptırdım ve negatif geldi. profilaktik tedavinin antikor oluşumunu engellediğini okudum biyerde kafam oldukça karıştı. lütfen bilgilendirirseniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Aşı koruyucu olarak yapılır ve bunun tıbbi adı da profilaksidir.Kuduz aşısı HIV testlerine etki yaratmaz.HIV testi negatif çıkmış, sorun yok sonuçta.