Kürtajdan sonra 5 hafta geçti Beta HCG 20 oldu. Düşmesi çok uzun sürmedi mi ?

7 hafta 4 günlük hamileyim. Beta HCG değerim 105000 fakat kalp atışı duyulmadı. Kürtaj sonrası patolojide MOL çıkmadı.Neden bu kadar yüksek çıkmış olabilir?Kürtajdan sonra 5 hafta geçti Beta HCG 20 oldu Düşmesi çok uzun sürmedi mi ?

Tahlil.com Cevabı :

Kürtaj sonrası bir süre daha Beta HCH değerleri kanda saptanır.Bu olağan bir durumdur.Klinik olarak da çok anlamlı bir durum değildir.